AUDYCJE 96 FM:Kultura

Kwadrans z książką [ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Uważam, że dzień, w którym nie wzięło się do ręki książkinawet na kwadrans-jest dniem straconym – mówi gość dzisiejszego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem.

 

Jan Andrzej Fręś, doktor nauk humanistycznych, który od lat specjalizuje się w dziejach teatru i edukacji teatralnej, na co dzień współpracuje z Lubuskim Teatrem im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, a także prowadzi autorski teatr nieprofesjonalny “Teatr Zza boru”.W jego teatrze życia czas na czytanie jest zawsze.

Zielona Góra czyta z Indexem 09.03.2017 r., cz.1

Miłość do czytania zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Można powiedzieć, że Pan Jan znacznie wyprzedzał swoich rówieśników w doborze lektur. Nie miał też problemów z czytaniem szkolnych lektur obowiązkowych.

Zielona Góra czyta z Indexem 09.03.2017 r., cz.2

Od zawsze chyba istnieje rozdźwięk między tym, czego chcemy, a co musimy, szczególnie w szkole. Nie wszystko jednak, co program szkolny narzuca, jest takie złe. Na kartach lektur obowiązkowych można spotkać prawdziwego bohatera, o czym przekonuje Jan Andrzej Fręś.

Zielona Góra czyta z Indexem 09.03.2017 r., cz.3

A co fascynującego czytał ostatnio?

Zielona Góra czyta z Indexem 09.03.2017 r., cz.4

We fragmencie czytanym przez naszego gościa mamy nietypową sytuację.Winicjusz przychodzi do domu Miriam. Podkreśla, że przychodzi nastawiony pokojowo i prosi obecnych, aby pozwolili mu nie tylko poślubić ukochaną Ligię, ale też zrozumieć naukę chrześcijan.

 
“Quo vadis” czyta Jan Andrzej Fręś:

Zielona Góra czyta z Indexem 09.03.2017 r., cz.5

Ostatnio pytaliśmy, którym z kolei mężem Poppei był Neron? Trzecim. Wasze odpowiedzi były trafne. Dzisiaj pytanie związane z liczeniem. Na ile różnych języków przełożono książkę?Piszcie w prywatnej wiadomości na fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem.

Kolejny odcinek  już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 

Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00