ZIELONA GÓRA:

Załóż własny biznes

Przyjemne z pożytecznym można połączyć, zrobił tak Kamil Biskup szef pracowni wizażu artystycznego – Cały pomysł zaczął się już we Wrocławiu parę lat temu, zajmowałem się tak hobbystycznie robieniem dreadów, warkoczyków, piercingiem. Jak osiadłem w Zielonej Górze wpadł pomysł aby założyć taki salon, pracownie wizażu artystycznego, w którym to łaczyły by się takie usługi jak piercing, dready ,tatuaże, warkoczyki i inne alternatywne fryzury i do tego sprzedaż odzieży, która nie jest dostępna w sklepach w Zielonej Górze, czyli takiej młodzieżowej i polskich młodych projektantów – opowiada Kamil Biskup.
 
Od 2008 roku można pozyskać unijne fundusze poprzez Urząd Pracy. Aby to zrobić “wystarczy” napisać wstąpny biznesplan, przejść etap rekrutacyjny i rozmowę kwalifikacyjną. Jak wspomina Biskup jemu udało się pokonać 200 pozostałych kandydatów i znaleźć w dziesiątce osób, którym przyznane zostaną pieniądze. Jednak to nie koniec starań. Następnie przez okres 3 miesięcy Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która też dystrybuuje pieniądze unijne pomiędzy wybrane osoby, organizowała serię szkoleń.
Niestety nie wszystko zawsze wygląda tak dobrze. W przypadku Kamila i pozostałych przedsiębiorców pojawiły się problemy. – Z pieniędzmi  z Unii to jest tak, że ciężko je dostać, ale jescze ciężej wyszarpać od Polskiego rządu, bo ja czekałem od momentu podpisania umowy dotacyjnej jeszcze 4 miesiące na przelew. Jak już dostałem te pieniądze to okazało się, że tylko 80% środków, kolejne 3 miesiące czekałem na resztę środków i na wsparcie pomostowe – przestrzega Kamil Biskup.
 
Po tym wszystkim młodzi przedsiębiorcy mogli na dobre otworzyć swoją działalność – Znajdujemy się u mnie w salonie w Zielonej Górze przy ulicy Wrocławskiej 3, no i narazie powolutku bo to dopiero start, pierwsze tygodnie. Mamy już klientów na tatuaże, piercing, sprzedałem też kilka koszulek. Myslę, że będzie dobrze – podsumowuje Kamil.
 
Jeżeli jesteście zainteresowani otwarciem własnej firmy odwiedźcie Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz odwiedźcie stronę Fundacji na rzecz Collegium Polonicum www.fundacjacp.org.

Autor: Filip Leśniak

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00