ZIELONA GÓRA:

Inżynierowie na parkiecie

Bal uroczyście zainaugurowali dr hab. Piontek Marlena, prof. UZ, dr hab. inż. Jakub Marcinowski, prof. UZ Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska UZ, dr inż. Witold Czarnecki poseł Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i Prorektor ds. Studenckich prof. zw. dr hab. Wojciech Strzyżewski. Prorektor również przebiciem balonu dał znak do rozpoczęcia zabawy.

Profesorowie o Gali:

dr hab. Urszula Kołodziejczyk – inicjatorka Gali Inżynierów:

Pomysł był mój. Wyniosłam go ze swoich studiów, gdzie rokrocznie mieliśmy takowe bale. Ten pomysł spotęgowało wnętrze naszego wydziału, budynku A8, który ma specyficzną architekturę wnętrz. Atrium tego budynku prosiło się oto, żeby wszystkie pary zatańczyły na dole. A publiczność z góry zobaczyła jak wyglądają bale w budynku, gdzie na co dzień zalatwiamy wszystkie sprawy studenckie, dziekańskie, wykładowe i ćwiczeniowe.

dr hab. Piontek Marlena, prof. UZ

Inicjatywa jest wspaniała. Mamy już piątą, jubileuszową galę, która cieszy się dużym powodzeniem. Tegoroczna gala będzie dodatkowo wzmocniona silną promocją wydziału, a wydział jest trzecim największym w uczelni i pierwszym z nauk technicznych. 

dr hab. inż. Jakub Marcinowski, prof. UZ. Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska UZ

Studenci są bardzo aktywni i ta gala jest właśnie przykładem ich aktywności. Z niewielkim wsparciem Pani dziekan wszystko zostało zorganiozwane, wszystko spoczywało na barkach Pana Toamsza Bryka i jego kolegów z Koła Naukowego Skamieniali. Z tamtąd się wywodzą najaktywniejsi studenci i z Instytutu Inżynierii Środowiska. Oczywiście myśmy musieli nieznacznie wspierać i wspomagać przy szukaniu sponsorów, ale to jest sympatyczne, że cały ciężar organizacyjny wzięli na siebie studenci.

Studenci o Gali:

Tomasz Bryk, Przewodniczący Komisji ds. Kół Naukowych i Organizacji Studenckich

Główną ideą balu jest promowanie kierunków inżynierskich, kierunków ścisłych. Przede wszystkim także duża promocja naszego wydziału. Chcemy pokazywać, że te kierunki wcale nie są trudne.
Gala ma również wymiar podsumowujący. Przede wszystkim podsumowujący wydanie ilości inżynierów oraz przywitanie przyszłych inżynierów, czyli przywitanie I roku. Na gali również widzimy wielu absolwentów, którzy zjeżdżają z placów budowy. Gala jest robiona przede wszystkim dla studentów i dla wykładowców. To właśnie oni ją tworzą.

Grzegorz Gryncewicz, Przewodniczący Parlementu Studenckiego UZ

Uważam, że to jest dobra inicjatywa. Inicjatywa, którą Parlament Studencki wspiera, współorganizuje. Przez tradycje, z jakiej się wywodzi Gala Inżynierów, impreza bardzo się rozrosła. Jest to święto, oprócz wydziałów Inżynierii Lądowej Środowiska, również święto naszego całego Uniwersytetu. Podkreśla politechniczny charakter naszej uczelni, ponieważ wywodzimy się również z politechniki. Jestem jak najbardziej za tym, żeby coś takiego organizować.

Aleksandra Szymańska, studentka II roku Inżynierii Środowiska

Jest to świetny pomysł, nie tylko na poznanie się z innymi studentami, ale również na poznanie wykładowców. W przyszłym roku również będziemy starali się zorganizować VI Galę Inżyniera i wtedy także będę się starała być jednym z współorganizatorów. 

Ewelina Owoc, studentka Architektury i urbanistyki, absolwentka Inżynierii środowiska (Współorganizatorka ubiegłorocznej gali). 

(Wspominając IV galę) Wszyscy bardzo miło podchodzili do przedsięwzięcia, ponieważ jest to bardzo duża impreza, która dotyczy studentów zarówno naszego wydziału, jak i innych. Mieliśmy poparcie wykładowców, dziekana, prodziekana, było to naprwdę duże wsparcie.

Damian Nowaczyński, student Mechaniki i budowy maszyn.

Na gali jestem pierwszy raz. Pierwsze wrażenia są pozytywne, bardzo mi się tutaj podoba.

 

Wszystkie rozmowy oraz skrót z V Gali Inżynierów znajdziecie w zamieszczonym poniżej materiale wideo.

Autor: Wojciech Góralski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00