UCZELNIA:

Weż karierę w swoje ręce

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest corocznym eventem, który od sześciu lat ogarnia cały glob. Celem tego zamieszania jest przekazanie wiedzy oraz zmotywowanie młodych ludzi do wzięcia losu w swoje ręce, ponieważ kariera zawodowa nie rozwija się sama z siebie. Na Uniwersytecie Zielonogórskim wydarzenie odbędzie się po raz drugi. W 2012 roku UZ jako pierwszy  w województwie zainteresowała się tym pomysłem. Obecnie inne uczelnie na ziemi lubuskiej zostały zarażone tą inicjatywą.

Mgr Lilia Smoła, kierownik Biura Karier UZ o Światowym Tygodniu Przedsiebiorczości

Spotkania będą prowadzone między innymi przez absolwentów uniwersytetu, którzy odnieśli znaczny sukces i chcą podzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami. Wielu zainteresuje spotkanie z twórcami portalu spryciarze.pl .

Lilia Smoła, kierownik Biura Karier UZ o spotkaniach z absolwentami

Szkolenia również będą istotną częścią tego tygodnia. Każdy chce wiedzieć jak nie dać się stresowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy w jaki sposób zdobyć zaplecze finansowe na rozpoczęcie swojej działalności.

Lilia Smoła, kierownik Biura Karier UZ o spotkaniach ze specjalistami

Studenci muszę się jednak liczyć z tym, że nie każdy będzie mógł wziąć udział w spotkaniach i chętni powinni się zarejestrować na stronie  www.bk.uz.zgora.pl.

Wydarzenie rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 24 listopada.

Program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

na Uniwersytecie Zielonogórskim

 

18 listopada – poniedziałek

8.00 – 9.30  Spryciarze.pl

Campus B, A-16, aula B

Zobacz jak biznes rozkręcili absolwenci Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Humaniści też mają mnóstwo do zaoferowania!

19  listopada – wtorek

8.55 – 10.00  Jak zaistnieć i przetrwać w biznesie artystycznym?

Wiśniowa, A-24, sala 105

Kończysz studia artystyczne i myślisz o założeniu firmy, spotkaj się Radkiem Hutnikiem absolwentem Wydziału Artystycznego UZ, twórcą, właścicielem i prezesem Studia Bozon. Dowiedz się jak wyglądają blaski i cienie działania w biznesie artystycznym. Jak założyć firmę   i osiągnąć sukces.  Bez mitów, teorii i owijania w bawełnę. Tylko praktyka.

11.30 – 13.00  Zawiłości nie tylko językowe czyli z praktyki tłumacza

Kampus B, A-16, sala 8

Języki obce  to twoja pasja, studiujesz filologię – przekuj to na sukces zawodowy. Nauczyciel, twórca szkoły językowej  a może tłumacz w firmie?  Spotkaj się z  praktykiem i dowiedz się, czy praca zawodowego tłumacza jest dla Ciebie. A może już dziś trzeba zaplanować inaczej ścieżkę kariery.

20  listopada – środa

8.00 – 15.00 Program ERASMUS

Kampus B, A-16, Informatorium BK

Nie siedź w domu! Wzbogać swoje doświadczenie zawodowe podczas płatnych (do 600 Euro/m-c) praktyk zagranicznych w ramach Programu ERASMUS.

9.15 – 10.15  Valmet Automotive Żary – prezentacja firmy

Kampus A, A-10, sala H044

Spotkaj się ze specjalistami  firmy Valmet, zobacz jak oni to robią, że firma osiągnęła  sukces. Podglądnij , skorzystaj z ich wiedzy i praktyki. A może w swojej przyszłej firmie zrobisz to jeszcze lepiej!

11.30 – 13.00 Prezentacja z elementami autoprezentacji

Energetyków, A-22, sala 2

Szukasz pracy, chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne z których nic nie wynika,  myślisz o założeniu firmy i pozyskaniu klientów, „spalasz się”  na egzaminach ustnych. A może po prostu nie potrafisz przygotować dobrej prezentacji?  Jeśli tak,  to skorzystaj z porad specjalistów, którzy na tym „zęby zjedli”.

13.15 – 14.15  Nie połam nóg w drodze do kariery

Kampus A, A-29, sala 1

Specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy podpowiedzą na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umów o pracę. Kompendium wiedzy z Prawa Pracy dla zielonych.

21  listopada – czwartek

11.30 – 13.00  Oko w oko z rekruterem

Kampus B, A-16, Aula A

Zapoznaj się z technikami dobrego przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz tego jak dobrze zaprezentować się na spotkaniu z rekruterem.

22  listopada – piątek

10.00 – 14.00  Tajniki Assessment Center – warsztat

Kampus B, A-17, sala 103R

Trenerzy i konsultanci ds. rekrutacji firmy Randstad, lidera na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, serdecznie zapraszają studentów na praktyczny warsztat realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu: Randstad „Start do kariery”, który zakłada aktywny udział i pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności i zachowania w sytuacji niestandardowych technik selekcji.

10.00 – 12.00 Dodaj pieniądze do pomysłu

Kampus B, A-16, Informatorium BK

Masz pomysł na biznes ale nie masz kasy na rozpoczęcie własnej działalności?  To może właśnie na Ciebie czekają fundusze  w ramach unijnego  projektu „Dodaj pieniądze do pomysłu”? Zapraszamy na konsultacje indywidualne  ze specjalistą z ARR.

Autor: Maciej Skorżepo

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00