UCZELNIA:

Sprawdź się w wojsku

Kwalifikacja wojskowa ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji oraz stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb służby wojskowej. Potrwa do końca kwietnia 2012r. W tym roku podlegają jej:
– mężczyźni urodzeni w 1993 r.;
– mężczyźni urodzeni w latach 1988 – 1992, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej lub jest ona określona czasowo;
– kobiety urodzone w latach 1988 – 1993, posiadające lub zdobywające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

W naszym województwie kwalifikacji podlega 6773 mężczyzn rocznika podstawowego (ur. 1993r.), 520 mężczyzn roczników starszych oraz 24 kobiety.

Wojewoda Lubuski zarządzeniem nr 26 z dnia 2 lutego 2012r. ustalił wojewódzki plan kwalifikacji wojskowej oraz powołał 14 powiatowych komisji lekarskich i wojewódzką komisję lekarską. Jak podkreśla Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, co roku podczas kwalifikacji wojskowej na terenie kraju pracuje do 400 powiatowych komisji lekarskich. W tym roku w skład powiatowej komisji lekarskiej będzie wchodził jeden lekarz, sekretarz komisji oraz jedna osoba średniego personelu medycznego. Skład wojewódzkiej komisji lekarskiej stanowić będzie natomiast dwóch lekarzy oraz sekretarz komisji.

Dodatkowe informacje na temat kwalifikacji wojskowej można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. , nr tel. 095 7115 305.

Jeśli dostałeś wezwanie do kwalifikacji wojskowej

    po raz pierwszy, powinieneś zabrać ze sobą:

– dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
– dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają),
– aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy,
– dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

    po raz kolejny, zabierz ze sobą:

– dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
– dokumentację medyczną (w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 miesięcy),
– książeczkę wojskową.

Jeżeli z ważnych przyczyn nie możesz stawić się do kwalifikacji wojskowej w określonym w wezwaniu terminie i miejscu, zawiadom o tym właściwego wójta lub burmistrza (prezydenta miasta). Zgłosić to najpóźniej w dniu, w którym miałeś stawić się do kwalifikacji i podaj przyczyny niestawienia. Wójt lub burmistrz (prezydent miasta) określi nowy termin oraz miejsce stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

Autor: Źródło: LUW

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00