UCZELNIA:

Kreacja światów gier i filologiczna obsługa internetu – nowe kierunki na UZecie

Każdy z tych kierunków będzie miał wspólny podstawowy moduł kształcenia, który w toku studiów rozdzieli się na trzy osobne moduły kierunkowe. Taka propozycja ma uatrakcyjnić studia filologiczne, a absolwentom posiadającym konkretne umiejętności ułatwić odnalezienie się na rynku pracy.

Studia na tych kierunkach będą trwały 3 lata (studia I stopnia, licencjackie). Limity na każdym z nich wynoszą po 30 miejsc, zarówno na studiach stacjonarnych jak i niestacjonarnych.

Również na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji powstają dwa nowe kierunki – biznes elektroniczny i efektywność energetyczna. Kierunek biznes elektroniczny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowaną kadrę inżynierską umiejącą obsługiwać systemy informatyczne oraz technologie internetowe wspierające prowadzenie działalności gospodarczej w obszarach analityki biznesowej, komunikacji elektronicznej, bankowości i handlu elektronicznego, reklamy internetowej, usług w chmurach obliczeniowych oraz mediów społecznościowych. Natomiast efektywność energetyczna to kierunek, na którym program będzie obejmował szeroki zakres wiedzy, przygotowujący do pracy w charakterze inżyniera utrzymania ruchu, energetyka przemysłowego lub audytora energetycznego.

Będą to studia inżynierskie o profilu praktycznym (3,5-letnie, I stopnia).

Rekrutacja na wszystkie powyższe kierunki ruszy jeszcze w czerwcu bieżącego roku.

Na Wydziale Mechanicznym także powstaje nowy kierunek: inżynieria bezpieczeństwa – będą to studia inżynierskie (3,5-letnie, I stopnia) z limitem po 60 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Studenci na tym kierunku będą się uczyć m.in. o bezpieczeństwie obiektów technicznych, awariach czy szeroko pojętych ryzykach występujących w przemyśle. Specjaliści w tym zakresie z pewnością nie będą mieli problemów na rynku pracy.

Rekrutacja na ten kierunek zostanie uruchomiona po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autor: Paweł Hekman

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00