UCZELNIA:

KA: Parytety w polityce i kampania wyborcza

– Nie rozumiem stawiania respondentów przed pytaniem o drugą turę. Dlaczego? Bo jeśli w pierwszej turze jest Janusz Kubicki i do drugiej tury przechodzi któryś z pozostałych kandydatów, to przecież głosy prawicy mogą się skumulować. Druga tura moim zdaniem w tym przypadku jest całkowicie nową rozgrywką – mówiła dr Opalińska o sondażu przedwyborczym przeprowadzonym na zlecenie Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Tegoroczna sytuacja może być podobna do tej z ostatnich wyborów.
 
Z naszym gościem rozmawialiśmy także o przygotowaniach do kolejnego kongresu lubuskich. Tym razem spotkanie nie odbędzie się na UZ. – W zeszłym roku kongres był w Zielonej Górze, teraz do wyboru mieliśmy ponownie Zieloną Górę, Gorzów i dostaliśmy propozycję organizacji kongresu w Słubicach w Collegium Polonicum – wymienia gość „Kwadransa  Akademickiego”.  Organizatorzy skorzystają tej ostatniej możliwości.
 
Na koniec zajęliśmy się sprawą parytetów w polityce. – Parytety są w całej Europie, wszystkie kraje europejskie mają jakiś sposób, mają albo parytety albo kwoty. To nie jest żadna nowość, nic nowatorskiego. To jest też kwestia tego,  że w wielu krajach te ustawy już dzisiaj przestają funkcjonować. Na tyle zaktywizowały kobiety, że jest ich już w życiu publicznym tak dużo, że te ustawy stają się niepotrzebne.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00