UCZELNIA:

Google Science Fair szansą dla młodych naukowców

Google Science Fair to ogólnoświatowy konkurs naukowy i techniczny online dla zespołów i osób w wieku od 13 do 18 lat. W ciągu poprzednich edycji do konkursu zgłosiło się wielu uczniów z ponad 90 państw. Polacy również pokazali na co ich stać, wpisując się w listę regionalnych finalistów w 2012 i 2013 roku.

Uczniowie w poprzednich edycjach szukali odpowiedzi na pytania: jak zapobiegać grypie, jak pokonać raka, jak stworzyć rękawicę zwiększającą możliwości ruchu w formie egzoszkieletu, jak skonstruować latarkę działającą bez baterii, jak wyprodukować tworzywa sztuczne ze skórek od bananów oraz starali się odkryć sposób na zapobieganie głodowi w Afryce.

Termin przesyłania prac upływa 12 maja. Jury składa się z wybitnych inżynierów, technologów, wykładowców światowych uczelni oraz członków takich zespołów, jak National Geographic. Wybierze ono piętnaście zgłoszeń, które trafią do finału Google Science Fair w siedzibie Google w Mountain View.

Jest o co walczyć. Wytypowanych jest 8 kategorii: nagroda główna, zwycięzcy w grupach wiekowych, nagrody dla finalistów, nagroda Science In Action magazynu Scientific American,  nagroda Google Science Fair Computer Science Award, nagroda Celebrate The School, Voter’s Choice Award oraz nagroda lokalna.

Nagroda główna składa się przede wszystkim z 10- dniowej wycieczki na Wyspy Galapagos na pokładzie statku NationalGeographicEndeavour, wizyta w porcie kosmicznym Virgin Galactic, stypendium Google w wysokości 50 tys. dolarów, prócz tego szkoła zwycięzcy uzyska dostęp do cyfrowych archiwów Scientific American i dotację w wysokości 10 tys. dolarów.

Więcej informacji o konkursie, zasadach, jury oraz nagrodach można odnaleźć na stronie https://www.googlesciencefair.com/pl/

Autor: Anna Krawczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00