UCZELNIA:

Alfabet Targów Pracy

Aplikacyjne dokumenty- jeśli nie jesteś pewny czy są właściwe, podejdź do stoiska organizatora, specjaliści z BK na pewno Ci pomogą.

Bardzo ważny jest wygląd, zadbaj o niego, schludność jeszcze nikomu nie zaszkodziła a byłoby szkoda, żeby na starcie zaprzepaścić swoje szanse. Pracodawcy nie zainteresują się kandydatem, który ewidentnie nie dba o kulturę osobistą.

CV weź kilka egzemplarzy, żeby zostawić ewentualnym pracodawcom.

Dokładnie zaplanuj czas, ok. 20 min na firmę, którą jesteś zainteresowany, będzie niezręcznie przerywać rozmowę z pracodawcą tłumacząc się , że autobus ucieka.

Eksperci targowi – to osoby, z rad których warto skorzystać, przygotuj konkretne pytania, przyjdź z umową, którą masz właśnie podpisać – tutaj jest za darmo, gdzie indziej będziesz musiał zapłacić.

Forma, jeśli jesteś chory czy wczoraj zabalowałeś, lepiej zostań w domu , nie roznoś zarazków i złego wrażenia o sobie.

Gdybyś zapomniał długopisu, do robienia notatek, poproś na którymś stoisku, na pewno się znajdzie.

Higiena, zadbaj o świeżość oddechu, guma do żucia (oczywiście nie podczas rozmowy) czy szklanka wody może pomóc.

Interesujące informacje zapisuj, choćby na ulotkach targowych, po kilku dniach wszystko się plącze, nawet osobom tak zdolnym jak Ty.

Ja – tu wpisz to co Twoim zdaniem jest ważne a myśmy tego nie ujęli.

Koleżanka, kolega, ktoś z kim przyjdziesz na targi, wymienicie uwagi, łatwiej wspólnie przełamać lody ale nie może to być urodzony pesymista, krytykant, ktoś kto Cię tylko zdeprymuje.

Lista wystawców będzie wcześniej na stronie Biura Karier, przeanalizuj ją już w domu, nie zrażaj się jeśli wydaje Ci się, że nie ma nic dla Ciebie, na miejscu może okazać się całkiem inaczej.

Możesz być poproszony o kilka słów „do mikrofonu”, nie uciekaj to może być Twój pierwszy krok do kariery i promocji własnej osoby.

Nie rozpoczynaj rozmowy z pracodawcą od pytania o wynagrodzenie w ich firmie ale wykaż się wiedzą o nich (przeczytaj na stronie Biura Karier przed targami) to zrobi dobre wrażenie na pracodawcy.

Odwiedzaj stoiska, a nie zwiedzaj, podchodź, rozmawiaj, bierz materiały.

Program targów – zapoznaj się z nim wcześniej, wybierz warsztat czy seminarium z którego skorzystasz. Za żadne nie płacisz! Wkrótce za byle poradę będziesz musiał wyłożyć „żywe pieniądze”. To po prostu inwestycja w siebie, która zawsze się zwraca.

Rozpoczynaj odwiedzanie stoisk od tych, którymi jesteś zainteresowany, jeśli jest kolejka idź gdzie indziej ale nie rezygnuj, wracaj.

Przy stoiskach targowych są ludzie, którzy czekają na Ciebie, nie bój się, porozmawiaj z nimi, może to są Twoi przyszli koledzy z pracy. Przyszli tu dla Ciebie!

Tłum targowy niech Cię nie przeraża, nie myśl, że nie masz szans, inni to tacy sami ludzie jak Ty i wcale nie powiedziane, że są od Ciebie lepsi.

Ułatw sobie rozmowę z pracodawcą przygotowując krótkie formułki na rozpoczęcie rozmowy typu: „jestem absolwentem kierunku ….. i szukam pracy (praktyki, stażu) zgodnej z moim wykształceniem, co możecie mi państwo zaproponować?” albo „widzę, że szukacie państwo programistów, właśnie kończę informatykę, jakie wymagania stawiacie kandydatom?” czy też „zainteresowała mnie Państwa oferta pracy dla inżyniera chciałbym zostawić swoje CV” itp.

Wstępne wypełnienie dokumentów czy ankiety rekrutacyjnej – zastanów się dwa razy co napiszesz, nie zostawiaj pustych miejsc, jeśli nie rozumiesz, nie wstydź się dopytać, byłoby szkoda odpaść przez byle głupstwo.

Zastanów się, jakie materiały targowe ci się przydadzą, nie zbieraj wszystkiego, żeby wyrzucić zaraz za rogiem.

[%]php%news%20616[%]

Autor: Paweł Hekman / źródło: Biuro Karier

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

A – Aplikacyjne dokumenty- jeśli nie jesteś pewny czy są właściwe, podejdź do stoiska organizatora, specjaliści z BK na pewno Ci pomogą.

B – Bardzo ważny jest wygląd, zadbaj o niego, schludność jeszcze nikomu nie zaszkodziła a byłoby szkoda, żeby na starcie zaprzepaścić swoje szanse. Pracodawcy nie zainteresują się kandydatem, który ewidentnie nie dba o kulturę osobistą.

C – CV. Weź kilka egzemplarzy, żeby zostawić ewentualnym pracodawcom.

D- Dokładnie zaplanuj czas, ok. 20 min na firmę, którą jesteś zainteresowany, będzie niezręcznie przerywać rozmowę z pracodawcą tłumacząc się , że autobus ucieka.

E – Eksperci targowi – to osoby, z rad których warto skorzystać, przygotuj konkretne pytania, przyjdź z umową, którą masz właśnie podpisać – tutaj jest za darmo, gdzie indziej będziesz musiał zapłacić.

F – Forma, jeśli jesteś chory czy wczoraj zabalowałeś, lepiej zostań w domu , nie roznoś zarazków i złego wrażenia o sobie.

G – Gdybyś zapomniał długopisu, do robienia notatek, poproś na którymś stoisku, na pewno się znajdzie.

H – Higiena, zadbaj o świeżość oddechu, guma do żucia (oczywiście nie podczas rozmowy) czy szklanka wody może pomóc.

I – Interesujące informacje zapisuj, choćby na ulotkach targowych, po kilku dniach wszystko się plącze, nawet osobom tak zdolnym jak Ty.

J – Ja – tu wpisz to co Twoim zdaniem jest ważne a myśmy tego nie ujęli.

K – Koleżanka, kolega, ktoś z kim przyjdziesz na targi, wymienicie uwagi, łatwiej wspólnie przełamać lody ale nie może to być urodzony pesymista, krytykant, ktoś kto Cię tylko zdeprymuje.

L – Lista wystawców będzie wcześniej na stronie Biura Karier, przeanalizuj ją już w domu, nie zrażaj się jeśli wydaje Ci się, że nie ma nic dla Ciebie, na miejscu może okazać się całkiem inaczej.

M – Możesz być poproszony o kilka słów „do mikrofonu”, nie uciekaj to może być Twój pierwszy krok do kariery i promocji własnej osoby.

N – Nie rozpoczynaj rozmowy z pracodawcą od pytania o wynagrodzenie w ich firmie ale wykaż się wiedzą o nich (przeczytaj na stronie Biura Karier przed targami) to zrobi dobre wrażenie na pracodawcy.

O – Odwiedzaj stoiska, a nie zwiedzaj, podchodź, rozmawiaj, bierz materiały.

P – Program targów – zapoznaj się z nim wcześniej, wybierz warsztat czy seminarium z którego skorzystasz. Za żadne nie płacisz! Wkrótce za byle poradę będziesz musiał wyłożyć „żywe pieniądze”. To po prostu inwestycja w siebie, która zawsze się zwraca.

R – Rozpoczynaj odwiedzanie stoisk od tych, którymi jesteś zainteresowany, jeśli jest kolejka idź gdzie indziej ale nie rezygnuj, wracaj.

P – Przy stoiskach targowych są ludzie, którzy czekają na Ciebie, nie bój się, porozmawiaj z nimi, może to są Twoi przyszli koledzy z pracy. Przyszli tu dla Ciebie!

T – Tłum targowy niech Cię nie przeraża, nie myśl, że nie masz szans, inni to tacy sami ludzie jak Ty i wcale nie powiedziane, że są od Ciebie lepsi.

U – Ułatw sobie rozmowę z pracodawcą przygotowując krótkie formułki na rozpoczęcie rozmowy typu: „jestem absolwentem kierunku ….. i szukam pracy (praktyki, stażu) zgodnej z moim wykształceniem, co możecie mi państwo zaproponować?” albo „widzę, że szukacie państwo programistów, właśnie kończę informatykę, jakie wymagania stawiacie kandydatom?” czy też „zainteresowała mnie Państwa oferta pracy dla inżyniera chciałbym zostawić swoje CV” itp.

W – Wstępne wypełnienie dokumentów czy ankiety rekrutacyjnej – zastanów się dwa razy co napiszesz, nie zostawiaj pustych miejsc, jeśli nie rozumiesz, nie wstydź się dopytać, byłoby szkoda odpaść przez byle głupstwo.

Z – Zastanów się, jakie materiały targowe ci się przydadzą, nie zbieraj wszystkiego, żeby wyrzucić zaraz za rogiem.

Autor: Paweł Hekman / źródło: www.bk.uz.zgora.pl

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00