UCZELNIA:

AIESEC zaczyna działalność na UZ

Mimo, że AIESEC jest u nas nowym przedsięwzięciem, jest rozpoznawalny już na terenie całego świata. Grupa założycieli buduje obecnie lokalne  struktury organizacji. – Organizacja powstała po wojnie w idei szerzenia pokoju i tolerancji. Szerząc te wartości każdy z krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu organizuje praktyki międzynarodowe. Na naszych terenach dopiero powstają struktury organizacji, będziemy ruszali z rekrutacją aby zdobyć grunt w Zielonej Górze – wyjaśnia Prezydent AIESEC w Zielonej Górze, Marcin Gajcy. – Rekrutacja jest prowadzona bez przerwy, wystarczy albo przez Internet albo za pośrednictwem naszego Lubuskiego Centrum Rozwoju skontaktować się z nami – zapewnia Adrian Roszczyk.

Praktyki zagraniczne są wielką szansą dla studentów, nie tylko dają możliwość stworzenia i rozwoju własnej ścieżki zawodowej, ale również pozwalają  odkryć i zrozumieć kulturę państw partnerskich.  – W kraju do którego wyjeżdżamy, mamy zapewnioną firmę w której będziemy pracować, spełniać się i odbywać szkolenia. Będzie to wyglądać jak ścieżka kariery, czyli będziemy wypełniać zadania które należą do stażystów. Mamy do wyboru praktyki które trwają bardzo długo i takie które trwają bardzo krótko, nawet tydzień czy dwa tygodnie. To od nas zależy jak chcemy aby wyglądały bo to AIESEC je rozpisuje – mówi Kuba Jóźwiak.

AIESEC oprócz praktyk zagranicznych, działa również w regionie, tworząc różnego typu projekty i warsztaty adresowane do młodych ludzi. Zielonogórski oddział organizacji nie narzeka na brak pracy, mając wiele motywacji i zapału do działania. – Jest masa rzeczy którymi się zajmujemy i którymi chcemy się zająć, jest tego tak wiele, że potrzebujemy dużo więcej osób. Będziemy próbowali zaangażować ludzi do różnego rodzaju projektów, od prowadzenia warsztatów do uczestnictwa w projektach AIESEC – dodaje Kuba.

AIESEC jest organizacją obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków. Jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się.

Autor: Mateusz Dankowski, kt

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00