LUBUSKIE:

Walczą z przemocą wobec dzieci

Kampania trwa do końca maja. Ma uświadomić dorosłym, że krzyk negatywnie wpływa na psychikę dziecka. O skutkach przemocy werbalnej mówi Małgorzata Mejza z Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze:
– Są osoby, które są wrażliwej konstrukcji psychicznej i kiedy słyszą o sobie, że są nic niewarte, że są idiotami, są beznadziejne, nie można na nie liczyć, to może być tak, że rzeczywiście poczują się nic niewarte i nie będą mały siły do niczego.

Akcja obejmuje takie działania, jak spotkania edukacyjne czy dedykowane wydanie kwartalnika “Dziecko Krzywdzone”. – Nasza kampania to czerwony znak dla niektórych rodziców – dodaje przewodnicząca TRR w Zielonej Górze. – Stop! Zatrzymajcie się! Pomyślcie, co robicie własnym dzieciom! Jeden ze spotów akcji jest historyjką dziecka zagubionego w markecie – opowiada Mejza. – Przez megafon jest przekazywana informacja, że dziewczynka mówi o sobie “skończona kretynka”. Ma to dać dorosłym do myślenia. Czy myśmy rzeczywiście dali dzieciom na imię “skończona kretynka”, “idiotka”, “beznadzieja”, czy to jest tak, że my się gdzieś pogubiliśmy jako dorośli?

Osoby dotknięte przemocą mają coraz więcej możliwości uzyskania pomocy. Za darmo i nie tylko w godzinach pracy, ale też popołudniami. W Zielonej Górze czekają na nas m.in.: Poradnia Młodzieżowa TRR, Poradnia Rodzinna TRR, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka czy Stowarzyszenie Baba.

Organizatorem akcji jest Fundacja Dzieci Niczyje. Więcej informacji o kampanii “Słowa ranią na całe życie” można znaleźć na stronie www.fdn.plwww.fdn.pl.

Autor: Martyna Janas

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00