ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Szukasz oszczędności w OC? Sprawdź swoje 3 największe błędy

Kupno polisy OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Jest to fakt nie podlegający żadnej dyskusji, ale to ile za ubezpieczenie samochodu przyjdzie zapłacić jest już odrębną kwestią. Często kierowcy przepłacają za polisę nie wiedząc, że była szansa by zaoszczędzić naprawdę niemałą kwotę. Oto najczęstsze błędy popełniane przez posiadaczy samochodów przy kupnie OC.

1. Przywiązanie do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego

Czy na tej płaszczyźnie wierność się opłaca? Niekoniecznie, przywiązując się do jednej firmy ubezpieczeniowej i nie sprawdzając oferty konkurencyjnych firm bardzo często można przegapić korzystniejszą opcję. Posiadanie polisy OC w jednej firmie ubezpieczeniowej jest bardzo wygodne. Zgodnie z ustawą z 2012 roku o Ubezpieczeniach Obowiązkowych po okresie 12 miesięcy OC jest automatycznie przedłużane na kolejne 12 miesięcy. Stąd też ubezpieczony, któremu kończy się OC nie musi nawet kontaktować się z agentem w celu przedłużenia ubezpieczenia. Zgadza się jest to wygodne, ale w dzisiejszych czasach kiedy ceny OC stale idą w górę takie rozwiązanie nie jest korzystne. Tym bardziej, że nikt nie musi być urodzonym analitykiem żeby sprawdzić co mu się bardziej opłaca. Do tego pomocny będzie kalkulator OC OC, gdzie po wypełnieniu formularza otrzymujemy informację zwrotną z zestawieniem cen od kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Nie jest to nic skomplikowanego, a korzyści płynące z takiego rozwiązania mogą zaskoczyć nie jednego. Więc nawet jeżeli współpraca z dotychczasowym ubezpieczycielem układała się wzorowo nie ma co kierować się sentymentem. Zwłaszcza w przypadku OC gdzie zakres ochrony wynikający z tego ubezpieczenia jest taki sam.

2. Rozkładanie płatności na raty

Każde umowa ubezpieczenia OC obowiązuje przez 12 miesięcy po tym okresie należy wykupić nową. Jak się okazuje szukając oszczędności sposób zapłaty oraz forma płatności ma bardzo duże znaczenie i może być okazją do uzyskania rabatu. W codziennym życiu bardzo często spotykamy się z ofertami zakupów na raty z zerowymi odsetkami. Trochę inaczej wygląda to w przypadku firm ubezpieczeniowych, które zachęcają do płatności całej kwoty przy zawieraniu umowy, najlepiej przelewem lub kartą kredytową. Dla niektórych może to być spory jednorazowy wydatek ale nie jest to wydatek z serii niespodziewanych. Każdy posiadacz samochodu wie kiedy mniej więcej kończy mu się ubezpieczenie i jest przygotowany na to, że trzeba będzie kupić nowe. A płacąc wszystko jednym przelewem można dostać rabat nawet do 15% od ceny wyjściowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat OC na raty zajrzyj pod ten adres: https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-na-raty-gdzie-kupic-najtaniej/

3. Kupno OC i AC osobno

Posiadając stosunkowo nowy samochód o sporej wartości, warto zatroszczyć się o dodatkowe ubezpieczenie w postaci AC. Jest to ubezpieczenie fakultatywne, a zakres ochrony dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Dokładnie tak samo jest z ceną, która zależna jest od zakresu ubezpieczenia. Towarzystwa Ubezpieczeniowe chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów proponują zakup OC z AC w pakiecie, co wychodzi dużo taniej niż kupno tych dwóch ubezpieczeń osobno. Szukasz taniego OC? Sprawdź atrakcyjne ubezpieczenie samochodu tutaj.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00