POLSKA I ŚWIAT:

Radio Index na Press Cup 2013!

Turniej rozpoczęliśmy od bardzo trudnego i niezwykle wyrównanego meczu z reprezentacją organizatorów, czyli magazynem Press. Mimo że spotkanie zakończyło się niekorzystnym dla nas wynikiem 2:0, z nadzieją patrzyliśmy w dalszą przyszłość rozgrywek.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna DB Schenker, która wystąpiła gościnnie jako jeden ze sponsorów. Mecze z jej udziałem nie liczyły się co prawda w grupowej punktacji, ale nie przeszkodziło to zawodnikom walczyć do ostatniej minuty. Piłka trafiła w naszą siatkę aż sześć razy.

Największe emocje wiązały się z tzw. „meczem o wszystko”. Na boisku starliśmy się z ubiegłorocznym mistrzem Press Cupu – TVP Info (jak się później okazało drużyna obroniła tytuł najlepszej drużyny turnueju). Walka była mordercza i niezwykle wyrównana. Niestety, spadł na nas kolejny cios w postaci przegranej 3:0.

W meczu o honor zagraliśmy pewnie i zdecydowanie, nie obyło się jednak bez małego „ale”. TOK FM udało się tak zaczarować swoją bramkę, że posyłana raz za razem w jej światło piłka po prostu nie chciała przynieść nam szczęścia. Za każdym razem trafialiśmy w słupki, poprzeczkę lub nogi przeciwników. Dopiero w drugiej połowie złą passę przerwał Bartek Jędraś i ustalił wynik końcowy 1:0 na naszą korzyść.

Turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu z trzema punktami i uplasowaliśmy się na 11 pozycji w klasyfikacji generalnej. Z jednej strony czujemy niedosyt, ale z drugiej wiemy, że daliśmy z siebie wszystko. Jak powiedział jeden z organizatorów, Bartosz Soja z Press: – Jesteście drużyną perspektywiczną i w przyszłym roku macie szansę nieźle namieszać. W 2014 r. widzę Was przynajmniej w ćwierćfinale.

Ostatecznie czwartą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2013 wygrała reprezentacja TVP Info. W finale pokonała inną telewizję – TVS.

Królem strzelców zawodów został Adam Lubański z NC+ (zdobywca 11 bramek), który w nagrodę otrzymał od BZ WBK koszulkę z autografem piłkarza wszech czasów – Pelego.

Nagroda Specjalna Burmistrza Opalenicy za najładniejszą bramkę turnieju trafiła do Mikołaja Kruka z Radia Zet, który nie dotrwał jednak w zdrowiu do końca turnieju, doznał kontuzji nogi. Nagrodę Specjalną dla Najszybszego Zawodnika zdobył Andrzej Smetana, jeden z fanów "Press" na Facebooku, który wspomógł naszą ekipę (w grupie "Press" wygrał z Radiem Index i Radiem Tok FM, ale przegrał z TVP Info – po bramce straconej w ostatniej minucie; odpadł w ćwierćfinale, przegrywając z NC+).

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 18-letni Bartek Jędraś z Radia Index, a najstarszym 61-letni Krzysztof Rex z "Głosu Wielkopolskiego". Jedyną zawodniczką walczącą o Press Cup była Aleksandra Dziadykiewicz z Tok FM.

Organizatorem zawodów był "Press", a partnerami wspierającymi: Bank Zachodni WBK, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Carlsberg Polska, DB Schenker, Hoop. Partnerem medycznym był Luxmed.