POLSKA I ŚWIAT:

Mleczko pszczele – co warto wiedzieć?

Wykorzystanie

Mleczko pszczele podbiło serca i zafascynowało rozum naukowców w latach 60-tych XX wieku. Wtedy to zaczęto na masową skalę prowadzić badania dotyczące tej substancji. Znaleziono dziesiątki zastosowań mleczka w medycynie oraz w kosmetyce. Dokładne badania wykazały, że substancje zawarte w mleczku pszczelim działają pozytywnie na niemal wszystkie narządy ludzkie m.in. poprawiają pracę serca i wydajność naczyń krwionośnych, chronią przed tworzeniem się złogów miażdżycowych, wspomagają organizm w walce z drobnoustrojami. To tylko najbardziej znane spośród wielu zastosowań mleczka pszczelego. W kosmetyce mleczko dodawane jest m.in. do kremów i odżywek. Dzięki swoim właściwościom odżywia skórę i pobudza do szybszej regeneracji. Ze względu na swoją skuteczność często nazywane jest eliksirem młodości.

Dawkowanie

Dawkowanie mleczka pszczelego uzależnione jest od wieku i potrzeb organizmu. Optymalna dawka dla dorosłych to 1-2 łyżeczki, natomiast dzieci nie powinny otrzymywać więcej aniżeli 1 łyżeczkę mleczka dziennie. Zalecaną ilość najlepiej włożyć pod język i poczekać, aż się całkowicie rozpuści. Dzięki przyjmowaniu mleczka pszczelego w ten sposób wiele aktywnych substancji chemicznych przedostaje się bezpośrednio do krwioobiegu.

Warto pamiętać

Mleczko pszczele jest powszechnie znane i cenione za swoje właściwości lecznicze i kosmetyczne, jednakże nie każdy może z niego korzystać. Przede wszystkim nie powinny go próbować osoby uczulone na jad pszczeli lub produkty pochodzące z ula np. osoby posiadające alergię na miód. Zaprzestanie przyjmowania tego specyfiku jest również zalecane jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy uczuleniowe takie jak np. wysypka, zaczerwienienie skóry, trudności w oddychaniu, kaszel, wymioty czy zaburzenia trawienne. Nie zaleca się podawania mleczka pszczelego również osobom chorującym na astmę. Decydując się na korzystanie z suplementów diety bądź kosmetyków z dodatkiem mleczka pszczelego należy to robić z wielką rozwagą.

Autor: Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00