Teraz w Zielonej Górze
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »
 

Moda na coaching

 
Anita Zapolska   |   25.11.2013, aktualizacja: 25.11.2013, 17:23
Po drugiej strony lustra fot. Mike Photography
W radiu hitem ostatnio jest „Bałkanica” zespołu Piersi, czy też „My Słowianie” Donatan-Cleo. Mają one swoich zwolenników i przeciwników jednak kojarzy je każdy. Cel został osiągnięty.

Moda ma to do siebie, że przemija. Zmieniają się upodobania, potrzeby. W świecie psychologii i rozwoju osobistego panuje już od dłuższego czasu moda na Coaching. Aktualnie trenuje się menagerów, organizacje, prawników, studentów. Każdego kto uważa, ze proces ten może wnieść coś do jego życia. Cele sesji u Coacha bywają jednak tak różne jak pogoda w marcu -  jeden pozostaje niezmienny: poznać lepiej samego siebie i wprowadzić korzystne zmiany do swojego życia.

Gościem audycji „Po drugiej stronie lustra” był Coach, trener umiejętności miękkich Tomasz Janiak. Rozwój osobisty, prowadzenie szkoleń, rodzaje inteligencji  tematy te przewijały się podczas rozmowy z czwartkowym gościem.

Coaching  ma zawsze na celu polepszenie efektu działań. Bez względu na to czy pracuje się w zakresie biznesu, rozwoju kariery, finansów, zdrowia, czy relacji interpersonalnych. Przy pomocy coacha klient nie tylko może sprecyzować swoje cele ale również podjąć trafniejsze decyzje. Trener nie podaje jednak konkretnych rozwiązań, a „jedynie” pomaga w odkryciu tego co będzie dla nas najlepsze.

 

Coaching bardzo często jest mylony z terapią bądź poradnictwem. Okazuje się jednak, iż są to  dwa różne pojęcia. W terapii/ poradnictwie  terapeuci  pomagają w podjęciu decyzji lub sugerują rozwiązania. Coaching zaś polega na świadomym i samodzielnym dokonywaniu zmian, trener podczas rozmowy tylko nakierowuje na odpowiedni tok myślenia.

 

Równie modne jak coaching stały się ostatnio różnego typu szkolenia.  Unia wspomaga rozwój województw finansując tego typu inwestycje. Kapitał intelektualny, niejednokrotnie przynosi  większe zyski aniżeli aktywa materialne. Cel jest zawsze jeden- podniesienie jakości życia. Czasami zdarza się jednak, że wracamy ze szkolenia zdegustowani, i uznajemy je za kompletną stratę czasu. Tomasz Janiak opowiadał o tym  w jaki sposób organizować szkolenia by były one korzystne na uczestników.

 

Skoro dotarłeś, aż tutaj zapewne interesuje Cię tematyka rozwoju osobistego. Jesteś nastawiony na sukces i tematyka typów inteligencji nie jest Ci obca. Zaciekawi  cie wiec definicja inteligencji  moralnej. Jest ona  szczególnie ceniona przez pracodawców gdyz daje mu gwarancje lojalności a pracownikowi  może zapewnić szybki awans.

 

Tomasz Janiak opowiedział też o książkach, które jego zdaniem warte są polecenia.

 

Audycję „Po drugiej stronie lustra” możecie usłyszeć w każdy czwartek po godzinie 15 na falach Akademickiego Radia INDEX.

 
 
autor: Anita Zapolska
 
 
WASZE KOMENTARZE
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
SKOMENTUJ: Zaloguj się »

Nie masz konta?
Zarejestruj się »

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.
Włącz Radio INDEX
 
Serwis Informacyjny - INDEX WIADOMOŚCI
Za chwilę:
Prognoza Pogody - INDEX METEO
 
 
Słuchaj w WINAMPie Słuchaj w aplikacji TUNEIN Informacje o wykonawcy Zobacz na żywo Radio INDEX Zagłosuj na Index Liście
12.02.2016, aktualizacja: 12.02.2016, 16:22
12.02.2016, aktualizacja: 12.02.2016, 14:49
12.02.2016, aktualizacja: 12.02.2016, 11:46
12.02.2016, aktualizacja: 12.02.2016, 11:43
11.02.2016, aktualizacja: 11.02.2016, 13:19