Mistrzostwa nie obronili, ale jest medal!

Z brązowymi “krążkami” wracają z Katowic futsaliści Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy w meczu o III miejsce Akademickich Mistrzostw Polski pokonali Politechnikę Lubelską 4:0 (0:0).

W pojedynku o najniższy stopień podium długo nie było goli. Wynik w drugiej połowie otworzył Kamil Kruszyński, pózniej rezultat na 2:0 podwyższył Sebastian Hausler. Kolejne trafienie dołożył Michał Hoc, a wynik meczu na 4:0 ustalił niezawodny “Kruchy”.

Wcześniej w ostatnim dniu rywalizacji akademicy w półfinale nie sprostali Uniwersytetowi Gdańskiemu, przegrywając 2:4 (0:3).

Złote medale zainkasowali futsaliści AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego, którzy wygrali w finale 1:0 z pogromcami zielonogórzan – akademikami z Gdańska. Gola na wagę mistrzostwa zdobył w końcówce II połowy Krzysztof Jarosz.

Sporo o tym turnieju będziemy mowić w poniedziałkowej audycji Szatnia Akademików. Początek audycji o 13:00 w Akademickim Radiu Index.